co bedzie z windows phone

co bedzie z windows phone

HD Radio – Dobry, zły i brzydki

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z HD Radio, to nowa technologia cyfrowa, która jest pchany przez nadawców radiowych jak next big thing i Zbawiciela radia naziemnego.

dobry

Po pierwsze, dobra wiadomość. HD Radio brzmi lepiej niż standardowe radio. W rzeczywistości, HD AM brzmi niemal tak dobrze, jak radio FM i FM brzmi prawie tak jasna, czysta i przejrzysta tak, jakbyś słuchał płyty. A ponieważ jest cyfrowe HD, nadawcy mogą tłum więcej sygnałów na tę samą częstotliwość. To pozwala im nadawać inny programowania na co dzwonisz kanałów HD2. Na przykład stacja oldies może zaprogramować utwory z lat ’70 i ”80 na normalnej częstotliwości i klasycznego rocka z lat 60. na swoim kanale HD2.

Więcej Dobrą wiadomością jest fakt, że w zależności od tego, kto Twoim zdaniem, istnieje obecnie albo 1300 lub 1500 stacji nadawczych w amerykańskim HD Radio.

Różnica? To, że HD Radio Alliance twierdzi, istnieją stacje HD 1500, ale FCC ma tylko 1300 pozwoleń na pliku.

Złe

Choć HD Radio może wydawać wielkie i gdy tam co najmniej 1300 stacji nadawczych HD Radio, nie można go usłyszeć. Oznacza to, że nie, chyba że kupisz radio HD. A radia HD wydają się być drogie. Jest tylko jeden, niski koszt, blat entry-level dostępny, Radiosophy HD100 na $ 99.95. Następnym krokiem jest RadioShack za Accurian HD Radio, które zwykle kosztuje około $ do 199 i jednostka Sony na $ 199,95. Po tym istnieje Sangean HDR-1 z producentem sugerowanej detalicznej w wysokości $ 249 i to dość dużo do stratosfery w wysokości $ 300-plus.

Chcesz HD radio w samochodzie? Sytuacja jest jeszcze gorsza. Istnieje bardzo niewiele radia samochodowe HD dostępne, a większość z nich to tylko tunery i musi być podłączony do istniejącego radia fabrycznego – kludge roztworu w najlepsze.

brzydki

Najbrzydszy część kanałów HD2 jest to, że programowanie, przynajmniej do tej pory – jest prawie tyle dobre lub tyle innowacyjny, aby uzasadnić zakup radia HD.

Co sprawia, że ??jest brzydka, że ??nadawca może być za pomocą kanałów HD2 zrobić coś naprawdę twórczego jako nadawcy mają w Wielkiej Brytanii, gdzie radio cyfrowe właśnie gwałtownie wzrosła. Niestety, tu w USA, większość nadawców zdecydowały się korzystać ze swoich kanałów HD2 jak tylko „wariacje na temat” czy wariantów ich normalnego programowania (patrz przykład stacji rock, powyżej).

Więc, co jest przyszłość HD Radio? W tym momencie, nie wydaje się jasne, zwłaszcza jeśli porównać ją do telewizji satelitarnej i radia internetowego. Ale jak to mawiał, „stay tuned for more”, ponieważ dobrze, to może lepiej.

Wpis zawdzięczamy

Author: symbianforum.pl

Share This Post On